Nie istnieje coś takiego jak szuflada o uniwersalnym wymiarze – w zależności od projektu różnią się głębokością czy szerokością. Każdy ma też inny pomysł na wygodne dla siebie ich wykorzystanie. Odpowiedzią na to dążenie do indywidualności jest organizer.

Rozwiązanie to przypomina „ramę” o czterech ścianach, którą umieszcza się wewnątrz szuflady i samemu wybiera wielkość przegrody. Jak to możliwe? W ściankach umieszczono specjalne guziki, po wciśnięciu których, można regulować długość i szerokość przegrody, dopasowując ją do własnych oczekiwań. W jednej chwili można pomniejszyć lub powiększyć organizer lub dołożyć kolejne przegródki.

Maty i organizery do szuflad i szafek

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest organizer. Przypomina dwie drewniane belki, które stawia się wewnątrz szuflady. W regularnej odległości od siebie na całej długości organizera można dostrzec delikatne wcięcia – umieszcza się w nich cienkie separatory, który tworzą kolejne przegrody. Tu również sam użytkownik decyduje, ile przegród i jakiej wielkości potrzebuje w danej szufladzie. Do tego nie potrzeba żadnych narzędzi – separatory w każdej chwili można przełożyć w inne miejsce lub usunąć.

Organizery do szuflad

Organizer to idealny przykład rozwiązania typu „zrób to sam”. Masz własny pomysł na organizację szuflady? Przechowujesz akcesoria o niestandardowym kształcie czy długości? Nie mogłeś trafić lepiej. Ninka Connect to cały zestaw elementów, które niczym klocki układamy w odpowiadającej sobie konfiguracji. Co w nim znajdziemy?

  • Antypoślizgową matę – wystarczy przyciąć ją zwykłymi nożyczkami tak, by wymiarami odpowiadała spodowi szuflady, do której ma trafić
  • Uniwersalny pojemnik – wyposażony w 3 pojemne przegrody, stanowiący swego rodzaju „bazę”, do której dokłada się kolejne elementy
  • Ścianki i złączki – przyłącza się je do głównego pojemnika w dowolnie wybranym przez nas miejscu, tworząc kolejne przegrody o odpowiadających nam wymiarach

Organizer do szafki kuchennej

Jednak do szuflad nie trafiają już tylko sztućce czy drobne akcesoria, ale i elementy wyposażenia takie jak garnki lub talerze. Z myślą o nich powstała specjalna drewniana paleta, która na całej swojej powierzchni ma wydrążone okrągłe otwory. W jakim celu? Paletę umieszcza się na spodzie szuflady, a do niej dobiera odpowiednie separatory wyposażone w kołki, które się wciska w wybrane miejsce. Możemy wybierać spośród takich separatorów jak:

    • Smukłe, drewniane paliki – idealne do misek lub garnków
    • Drewniane, prostokątne ścianki – tworzące uniwersalne przegrody
    • Długich stojaków na talerze – z oddzielnymi przegródkami na każdy talerz

Separatory nie wymagają żadnych narzędzi – wystarczy odpowiednio wcisnąć je do wybranego otworu. Dzięki temu w każdej chwili możemy zmienić rozstaw palików czy ścianek, dopasowując je do nowego wyposażenia.