Pozwala uzyskać dodatkowe miejsce i zapewnia maksymalną wygodę pracy w kuchni. Uniwersalny podnośnik elektryczny to wielofunkcyjne rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w nowoczesnych wnętrzach.

Uniwersalny podnośnik elektryczny

Miejsca i komfortu w mieszkaniu nigdy za wiele – odpowiedzią na te potrzeby jest m.in. uniwersalny podnośnik elektryczny. Rozwiązanie to może być zastosowane w różnych przestrzeniach: zarówno w kuchni, jak i salonie. Jego działanie opiera się na dwóch poruszających się mechanicznie ramion, które są wmontowane w bok blatu roboczego lub ściany szafki. Sterowane za pomocą dołączonego pilota potrafią unieść elementy ważące nawet 60 kilogramów.

Podniesienie lub opuszczenie blatu

W przypadku kuchni mogą być zastosowane niezależnie od wybranego układu blatu (również w kształcie litery L lub U). Rozwiązanie to umożliwia szybkie podniesienie lub opuszczenie blatu do wysokości odpowiedniej dla danego użytkownika. Jednocześnie zyskujemy dodatkową półkę, za którą posłuży przestrzeń między blatem a umieszczonymi pod nim szafkami. Podnośnik elektryczny można zastosować również w salonie – podnoszony korpus mebla może posłużyć do stworzenia wysuwającego się barku lub ukrytego schowka na dokumenty.