Rosnąca rola ekologii sprawia, że większą wagę przywiązujemy do segregacji śmieci. Tych szczególnie dużo „produkujemy” w kuchni. By łatwiej zachować w niej czystość i higienę powstał zamykany pojemnik na odpady.

Segregacji śmieci w kuchni

Nowe zasady segregacji śmieci i większa świadomość ekologiczna sprawiły, że na koniec 2014 roku odzyskiwaliśmy już prawie 20% tego, co wyrzucaliśmy. Jednak co z odpadami organicznymi, których w kuchni wytwarzamy najwięcej?

Codzienne przygotowywanie posiłków często odbywa się w pośpiechu co sprawia, że nie mamy czasu zastanawiać się, do którego pojemnika wrzucić odpady. W tym wypadku pomocny okaże się funkcjonalny i wygodny zamykany pojemnik na odpady, montowany na froncie pod kuchennym blatem.

Wiszący pojemnik na odpady w kuchni

Dzięki temu śmieci powstałe przy przygotowywaniu posiłków można zsunąć bezpośrednio z blatu do wiszącego pojemnika. Nie ma obawy także co do wydobywania się nieprzyjemnych zapachów – został wyposażony w zamykaną pokrywę. Pojemny, 4-litrowy pojemnik zajmuje mało miejsca, przez co nie utrudnia pracy przy samym blacie.

Jest też łatwy do utrzymania w czystości – zdjęcie i założenie go odbywa się bardzo szybko i komfortowo, a wykonanie z wysokiej jakości tworzywa pozwala na mycie w zmywarce. Co ważne, może być stosowany w niemal każdej kuchni. Segregowanie śmieci jeszcze nigdy nie było tak proste.