Podkreślają geometryczne kształty, czynią przestrzeń bezpieczniejszą i bardziej dostępną, a przy tym dodają wnętrzom nastrojowości. Przekonaj się, jak odmienia mieszkanie oświetlenie krawędzi taśmami Loox LED.

Zgodnie z zasadami feng shui w sypialni nie powinno być dla nich miejsca – według tej filozofii krawędzie są źródłem złej energii. To jednak nieodłączny element każdego pomieszczenia. Co z nimi zrobić? Można je potraktować jako źródło inspiracji – odpowiednie ich oświetlenie diodami LED uczyni przestrzeń bardziej estetyczną, wygodniejszą w poruszaniu się i bezpieczniejszą. Jak i gdzie warto je zastosować?

Efektowne i proste w montażu

Oświetlenie LED sprawdzi się w wielu częściach domu – tak w sypialni, jak i kuchni czy łazience. Eleganckie i funkcjonalne doświetlenie w tych przestrzeniach będzie możliwe np. dzięki taśmom Loox LED. Jakie są ich główne zalety?

  • Można je łatwo dzielić na moduły – wystarczy odciąć oczekiwaną długość taśmy, by stworzyć oświetlenie na niestandardowym odcinku ściany czy mebla
  • Są proste w montażu – ich podkład PSB jest podklejony taśmą, więc nie trzeba ingerować w powierzchnię, do której mają być przyklejone
  • Są energooszczędne i wytrzymałe – nie posiadają elementów szklanych, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, potrafią z powodzeniem zastąpić nadużywane oświetlenie ogólne

Gdzie je umieścić? Na przykład wzdłuż krawędzi ścian – dzięki temu droga prowadząca np. z sypialni do łazienki będzie zawsze dobrze oświetlona, co zapewni domownikom swobodę ruchu. Oświetlenie diodowe znajdzie też zastosowanie w sypialni – jako podświetlenie krawędzi łóżka, oparcia lub stolika nocnego. W tym przypadku warto wspomnieć o kolejnej zalecie tego oświetlenia, jaką jest swoboda decydowania o jego właściwościach – zmiana barwy światła z ciemnej na zimną i odwrotnie odbywa się niezwykle płynnie dzięki specjalnie do tego przygotowanej taśmie LOOX LED oraz sterownikowi do niej. Dzięki temu w prosty sposób uzyskuje się to nastrojowe oświetlenie, które wieczorem pozwoli odpocząć oczom, a rano swobodnie się rozbudzić. Taśmy LED sprawią, że lepiej pracować będzie także przestrzeń kuchenna – na przykład dzięki podświetleniu cokołu.

Wyższy stopień wygody

Diody LED spełniają funkcje zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe – podobnie jak schody, których zadanie jest ogólnie znane, ale dobrze zaprojektowane mogą być ozdobą niejednego domu. Oświetlenie LED jest więc ich znakomitym uzupełnieniem – odpowiedni efekt można uzyskać decydując się na podświetlenie:

  • Całej powierzchni każdego ze schodków – poprzez umieszczenia w bocznej ścianie lamp jak np. Loox LED wraz z pierścieniem kątowy – małe wymiary i ustawienie pod kątem sprawią, że oświetlenie nie będzie świecić po oczach
  • Stopni od góry – umieszczając w profilu aluminiowym pod każdym ze stopni Loox LED
  • Towarzyszącej schodom poręczy – również wybierając łatwe w montażu i praktycznie niewidoczne taśmy LED

Dzięki zastosowaniu podobnych rozwiązań, wchodzenie i schodzenie po schodach staje się znacznie bezpieczniejsze, niezależnie od pory dnia i nocy. To duże ułatwienie m.in. dla osób słabiej widzących, starszych oraz dzieci – zawsze wiadomo, gdzie zaczyna, a gdzie kończy dany stopień. To sprawia, że nietrafienie w stopień i upadek stają się wręcz niemożliwe, a poruszanie się w tej przestrzeni staje się dużo łatwiejsze i wygodne. Szczególnie jeśli wykorzystamy przy tym czujnik ruchu z funkcją automatycznego włączania i wyłączania oświetlenia.