Choć duże sklepy co roku oferują nam kolejne zestawy gotowych mebli, ich produkcję wciąż chcemy zlecać stolarzom. Jeżeli chodzi o wyposażenie kuchni niemal 3 na 4 Polaków decyduje się na meble wykonywane na indywidualne zamówienie.

Wysoka jakość

Decydując się na meble na wymiar zyskujemy pewność, że materiały wykorzystane do ich produkcji będą spełniać nasze indywidualne wymagania. Pozostając w stałym kontakcie ze stolarzem wiemy, jaki gatunek drewna posłuży do ich stworzenia i jakie dodatkowe wyposażenie zostanie wykorzystane.

To nic, że nie znamy się na prowadnicach czy zawiasach – możemy liczyć na fachową pomoc w doborze odpowiednich okuć. A to nie bez znaczenia – w końcu to one w dużej mierze decydują o funkcjonalności i żywotności naszego mebla.

Pasują do Twojego mieszkania

Wybierając meble wykonane przez stolarza, mamy gwarancję, że będą idealnie dopasowane do naszego wnętrza i potrzeb. Meble na wymiar zapewniają w ten sposób oczekiwaną funkcjonalność i niepowtarzalność, zwłaszcza jeżeli ich zaprojektowanie zleciliśmy doświadczonemu projektantowi. Dlaczego? Bo od chwili rozpoczęcia pracy nad meblami, możemy decydować o takich kwestiach, jak choćby:

  • z jakiego materiału będą wykonane,
  • w jakim kolorze, w jakie okucia będą wyposażone, jak np. będą mocowane do ściany, czy chcemy, aby je zdobiły uchwyty itd.

Mamy wpływ na cenę mebli

Nasze decyzje, podjęte na etapie projektu mebli, mają bezpośredni wpływ na ich cenę. Zlecając produkcję mebli stolarzowi, od początku kontrolujemy koszt ich wytworzenia – bez naszej wiedzy nie zostanie wykorzystane żadne rozwiązanie, które nadwyręży zaplanowany budżet. Możemy także liczyć na transport i fachowy montaż, co w przypadku bardziej skomplikowanych elementów ma duże znaczenie.

Kiedy nasze zamówienie jest duże, tym samym droższe, możemy realizację mebli podzielić na etapy, bez obaw, że za parę miesięcy będzie niewykonalne. W przypadku mebli produkowanych masowo, zawsze musimy się liczyć z tym, że dana kolekcja zostanie wycofana z produkcji bądź zmodyfikowana, więc o etapowaniu zakupu mebli lepiej zapomnieć.