Wysokie pomieszczenia to jednocześnie aranżacyjna szansa na wspaniały efekt końcowy, ale także pewne wyzwanie. Tego typu pomieszczenia najczęściej muszą zagospodarować właściciele loftów – a tu eleganckie oświetlenie odgrywa bardzo dużą rolę. Pani Beata wspomina o przewidzianych 2 źródłach światła. Jak można się domyślać, to jego tradycyjna sufitowa wersja, która zapewni ogólne oświetlenie, ale nie poradzi sobie z całym ogromem przestrzeni i zwyczajnie nie dotrze do wielu punktów salonu.

Oświetlenie LED

Osoby mierzące się z podobnym problemem powinny postawić na oświetlenie LED – znakomitym rozwiązaniem będzie oświetlenie dekoracyjne, na przykład w postaci podświetlających pasków LED 2027. Ten rodzaj oświetlenie oferuje aż 600 diod na długości 5 metrów, co zagwarantuje w salonie stylową poświatę. Należy przy tym wykorzystać profile aluminiowe, które dadzą efekt rozproszenia światła. W wysokich salonach nie brakuje mebli: w tym wypadku wiemy o narożniku, prawdopodobnie pojawią się też wysokie regały lub górne szafki – dobrze jest wykorzystać ich obecność.

Oprawy LED w płytach meblowych

W płytach meblowych można umieścić oprawy LED, które dodatkowo oświetlą wybraną przestrzeń i będą stanowić ciekawy akcent w salonie. Istotne, by oświetlenie występowało w tej samej temperaturze barwowej. W wysokich pomieszczeniach warto zastanowić się nad sposobem sterowania oświetleniem – świetną opcją jest wykorzystanie pilota z funkcją ściemniania i zapamiętywania 3 wybranych scen. Funkcje te pozwolą dopasować moc świecenia poszczególnych opraw do wymaganego nastroju i zapamiętania ustawień, do których można powrócić po przyciśnięciu jednego guzika. Wygoda i nastrojowość na zawołanie przy jednoczesnej oszczędności energii dzięki zastosowaniu technologii LED.