W garderobie eleganckiego mężczyzny muszą znaleźć się krawaty. To gustowne uzupełnienie stroju, które trzeba umiejętnie przechowywać, by materiał nie uległ zniszczeniu ani pognieceniu. Pozwoli tego uniknąć wieszak na krawaty.

Jak przechowywać krawaty?

Dodatki są swego rodzaju męską „biżuterią”, więc zajmują ważne miejsce w garderobie. Nie brakuje tu much, spinek do mankietów, pasków, zegarków, no i oczywiście krawatów. Szerokie i wąskie, gładkie i wzorzyste, w prążki, kwiatki, grochy – garderoba dojrzałego mężczyzny obfituje w przeróżne modele. By służyły jak najdłużej, trzeba umieć o nie dbać. Ściąganie krawata przez głowę, wieszanie na krześle czy pozostawianie go zawiązanym sprawia, że materiał szybko się niszczy. Błędem jest także porzucanie ich luzem w szufladzie – wtedy gniotą się i nie nadają do założenia.

Wieszaki na krawat – modne wyposażenie wnętrz

W kwestii przechowywania wymagają równie eleganckiego, a przy tym wygodnego, rozwiązania. Jest nim specjalny wieszak na krawaty. Okucie umieszcza się na wewnętrznej ścianie szafy (lewej lub prawej) – wystarczy zamontować blok montażowy, który utrzymuje stalowy wieszak. Ten wysuwa się płynnym ruchem, praktycznie bez użycia siły, zapewniając wygodny dostęp i pełny przegląd zawieszonych na nim dodatków. Wieszak, w zależności od wersji, wyposażono w drążki, które pomieszczą np. 14 krawatów – dzięki temu każdy z nich będzie miał swoje miejsce, na które trafi, gdy już nie będzie używany. Wieszak zapewnia odpowiednie warunki do przechowywania krawatów, a jednocześnie pomaga zadbać o porządek w szafie. Niezbędny element wyposażenia szafy każdego mężczyzny.