Coraz rzadziej korzystamy z płyt CD i winylowych – królują pliki mp3 lub inne formaty cyfrowej muzyki. By ulubione dźwięki mieć zawsze przy sobie, można nie rozstawać się ze słuchawkami i odtwarzaczem. Czy to wygodne? Z pewnością nie. Nie oznacza to, że w każdym pomieszczeniu musimy mieć wieżę stereo. Wystarczy meblowy system audio – nowoczesny gadżet jest prosty w obsłudze, kompaktowy i, co najważniejsze, brzmi rewelacyjnie.

Firma Häfele postanowiła wykorzystać coś, co jest obecne w każdym pomieszczeniu – meble. Innowacyjne urządzenia Soundwaver i Soundwaver+ pozwalają wydobyć ulubione, przestronne dźwięki z każdej twardej powierzchni: drewna, szkła czy metalu. Działanie systemów polega na wykorzystanie korpusów meblowych jako pudeł rezonansowych, co pozwala uzyskać czysty dźwięk wysokiej jakości. Praktycznie nie istnieją ograniczenia w kwestii typów mebli, w których mogą zostać umieszczone – muzyka może wydobywać się zarówno z szafek, komód i biurek, jak i zza łazienkowych luster czy oparcia sypialnianego łóżka. Nie ma też różnicy, czy wybieramy meble produkowane przemysłowo, czy na wymiar. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi Bluetooth sterowanie systemami może odbywać się przy pomocy smartfona, tabletu czy też z poziomu laptopa.

Producent zostawił furtkę także dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań – sprzęt może być podłączony za pomocą złącza audio 3,5mm. Dodatkowo Soundwaver+ może być sterowany za pomocą touchpada i pełnić rolę zestawu głośnomówiącego – dzięki tej opcji będzie można swobodnie przejść od słuchania muzyki do prowadzenia rozmowy bez przerywania wykonywanych prac domowych.

Muzyka stanowi istotny element tworzenia klimatu w naszych domach. Pomaga się zrelaksować, towarzyszy nam często od wczesnego ranka aż do położenia się spać. Dyskretnie wydobywające się z mebli dźwięki sprawią, że poczujemy się wyjątkowo w całym domu, a ulubionej muzyki będziemy mogli słuchać w każdym pomieszczeniu. Systemy audio proponowane przez Häfele to rozwiązanie, które działa na zmysły domowników i ich gości.