Modne wnętrza mają jedną wadę – podobne można już było gdzieś spotkać. Jak urządzić mieszkanie modnie, a jednocześnie oryginalnie? Warto postawić na wyróżniki, jakimi są ciekawe klamki.

Klamki do drzwi i okien

Szeroka oferta klamek, którą może pochwalić się wiele firm, sprawia, że z łatwością znajdziemy klamkę w sam raz dla siebie, idealnie pasującą do naszego gustu, a przy tym modną i wyróżniającą się. Klamkę (drzwiową lub okienną) należy dobrać do stylu wnętrza.

I tak do najpopularniejszego stylu skandynawskiego warto wybrać klamki proste i funkcjonalne, najlepiej jednokolorowe: czarne lub białe. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się modele o kształtach geometrycznych. W przypadku stylu klasycznego, w którym dominują tradycyjne formy, warto wybrać klamki o podobnych walorach np. wykonane z mosiądzu z wykończeniem w klimacie retro. Wnętrza w stylu glamour? Tu nie ma miejsca na skromność – dominują przepych i blask, którego nie powinno zabraknąć nawet w przypadku klamek.

Klamki proste i o wyszukanych kształtach

Klamki proste i o wyszukanych kształtach, aluminiowe i mosiężne, matowe i błyszczące, ascetyczne i zachwycające bogactwem zdobień – ilość dostępnych modeli i połączeń zadowoli nawet najbardziej wybredne osoby. Należy jednak pamiętać, ze oryginalne wzory klamek są produkowane najczęściej we Włoszech i są dostępne na zamówienie.

Warto zainteresować się wyborem odpowiedniej klamki w momencie wyboru drzwi i nie zostawiać tego na później. Chcąc kupić klamki „od ręki”, może okazać się, że jesteśmy skazani na proste i tanie modele dostępne w marketach. Klamka źle dobrana, o niskiej jakości i wtórnym wzornictwie skutecznie zepsuje nam efekt dobrych drzwi. Klamka to prosta droga do niepowtarzalności.