Zlewozmywaki kuchenne granitowe jednokomorowe

Zlewozmywak to bez najmniejszych wątpliwości jeden z najbardziej kluczowych elementów w kuchni. Każdy projekt tego pomieszczenia, czy to stworzony na potrzeby budowy nowego domu, czy też modernizacji już istniejącego, zawsze zawiera zlewozmywak. Na rynku istnieje cała grupa zlewozmywaków, dla Państwa wygody przedstawiliśmy wygląd tych najpopularniejszych a możemy spotkać:

Zlewozmywaki kuchenne:

zlewozmywaki_kuchenne

Zlewozmywaki granitowe:

zlewozmywaki_granitowe

Zlew granitowy:

zlew_granitowy

Zlew kuchenny:

zlew_kuchenny
zlewozmywaki narożne:

zlewozmywaki_narozne
Żaden zlew oczywiście nie ma prawa bytu bez baterii zlewozmywakowej:

bateria_zlewozmywakowa
zlewozmywaki jednokomorowe:

zlewozmywaki_jednokomorowe
zlewy granitowe:

zlewy_granitowe

zlewozmywaki wpuszczane:

zlewozmywaki_wpuszczane
zlewy ceramiczne:

zlewy_ceramiczne
zlewozmywaki dwukomorowe:

zlewozmywaki_dwukomorowe

 Możemy zastanawiać się nad tym, z jakiego materiału będzie wykonany. Musi się on bowiem dobrze komponować z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. Ostatnimi czasy bardzo popularne są zlewy wykonane z materiałów imitujących kamienie, takie jak marmur czy granit a nawet zlewy wykonane z tychże właśnie minerałów. Jeżeli jednak nie mamy pewności czy tak awangardowe materiały spiszą się w naszej kuchni, bądź też nie wiemy, jakich urządzeń finalnie użyjemy w tym istotnym pomieszczeniu, zawsze  możemy zdecydować się na klasyczny zlewozmywak wykonany ze stali szlachetnej.  Pasuje on zdecydowanie do niemal każdej możliwej konfiguracji kuchni.  Drugą cechą zlewozmywaka jest ilość komór które posiada.

Generalnie obowiązuje zasada: im większa kuchnia, tym większy zlew. Jednak, posiadając nawet bardzo dużą kuchnię, warto jednak oszczędzić nieco miejsca i zdecydować się na zlewozmywak „półotorakomorowy” – czyli taki, który posiada jedną, pełnoprawną komorę oraz ociekacz ze zintegrowaną, mniejszą komorą. Jest to rozwiązanie nie ustępujące szczególnie w funkcjonalności temu tradycyjnemu. Jak ognia natomiast należy unikać jednokomorowych zlewów, które pozbawione są ociekacza. Instalowanie podobnego urządzenia nad zlewem, nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż nieuchronnie będzie prowadziło do zwiększenia ilości potłuczonych talerzy. Jeżeli więc jesteśmy względnie regularnymi użytkownikami kuchni, warto dobrze się zastanowić zanim kupimy zlewozmywak. Służy on wszak nie tylko zmywaniu naczyń, ale tez przygotowywaniu posiłków i z tej przyczyny, jest dość istotnym elementem wyposażenia każdego domostwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *