lampy_led
Lampy

Lampy LED

0 24

Warto przed kupnem lampy LED dobrze zastanowić się gdzie i do czego będzie nam potrzebna. Lampy LED dzięki temu ze nie posiadają rtęci, są ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki temu w domu możemy dostać właściwe oświetlenie i zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali roku.

oswietlenie_led

Kiedy nie inwestować w lampy LED.

Lampy LED powinniśmy zakładać tam gdzie światło będzie się świeciło długo, ponieważ im dłużej tym oszczędność staje się większa. Dlatego takie lampy nie sprawdzają się w miejscach takich jak piwnica albo spiżarnia. Ponieważ są to pomieszczenia, do których wchodzimy sporadycznie, dlatego oszczędność będzie mała. Jeżeli jednak zamontujemy takie oświetlenie w pokoju, w którym wieczorami światło świeci się prawie cały czas, to po jakimś czasie będzie można odczuć oszczędność.

lampy_led

Co oprócz energooszczędności?

Wyróżniającym elementem diody LED jest dłuższa żywotność w porównaniu do zwykłych żarówek. Takie diody dobrej, jakości mogą świecić nawet do 50 tyś. godzin, czyli jakieś 25 razy dłużej od zwykłej tradycyjnej żarówki. Natomiast trwałość zależy, od jakości wykonania lampy. Niektórzy markowi producenci deklarują niższą żywotność gdzie niewielcy producenci deklarują dłuższą żywotność, przy czym jest to są tańsze od tych markowych i dlatego trzeba się dobrze zastanowić, co się kupuje, bo w tych tańszych lampach żywotność jest czasem zawyżana.

Należy też pamiętać o tym, że wraz w upływem czasu spada wartość strumienia świetlnego lamp. Dlatego że lampy te nie przepalają się gwałtownie, tylko powoli zaczynają świecić słabiej. Kolejnym plusem jest to, że lampy te nie nagrzewają się tak jak te tradycyjne. Również częste wyłączanie i włączanie nie wpływa na ich zużycie

lampa_led

Lumeny, co trzeba wiedzieć

Gdy kupujemy lampy LED musimy pamiętać o tym żeby sprawdzić wartość lumenów. Tradycyjne żarówki o określonej mocy emitowały zawsze tą samą ilość lumenów, natomiast w przypadku lamp LED jest inaczej. Lumen to jednostka miary, w jakiej określany jest strumień świetlny źródła światła. Lampa LED o wyższej mocy może mieć mniej lumenów, niż lampa o mniejszej mocy. Dlatego trzeba zawsze sprawdzać jak się kupuje lampę LED ile ma lumenów. Takie informacje będą na opakowaniu, jest ona wydrukowana trzykrotnie większą czcionką nic moc lampy. Na przykład, jeśli naszym zamiarem jest zakup takiej lampy to odpowiednikiem będzie zwykła żarówka o mocy 60W to jej strumień świetlny nie może być mniejszy niż 806 lumenów. Lecz niestety, co piąty producent podaje nieprawdziwe informacje na opakowaniach.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Losowe Porady:

Twój dywan ma wgniecenia po meblach lub krzesłach? Wystarczy położyć w miejscu wgnieceń kostki lodu - gdy wgniecenia znikną, musisz szybko zabrać kostki z podłogi.

allesufit.pl

porady domowe dla kobiet

Jeżeli często gotujesz, a olej pryska po Twoim ciele oraz całej kuchni wystarczy podczas smażenia, na początku dodać odrobinę soli.
Tanie podłogi

Przydatne informacje o malowaniu:

Zanim zaczeniesz bawić się w malarza i sam sprubujesz odnowić swój dom poznaj kilka podstawowych trików, które ułatwią nam tę czynność:

  1. wałek do malowania oczyszć przy pomocy rolki do ubrań. Ściągnie on z niego drobiny kurzu, nitki co może być przyczyną zabrudzeń na ścianie
  2. korytko do farby wypełnij folią aluminiową dzięki temu nie będziesz musiał go szorować. Po skończonym malowaniu zdejmij folię i wyrzuć.
  3. Aby ułatwić sobie malowanie wykorzystaj plastikową butlę z płynu do spryskiwacza czy też mleka. Są one szersze od puszki co znacznie ułatwi nam nabieranie farby, natomiast góra gdzie znajdowała się zakretka idealnie nada się jako uchwyt na pędzel.
  4. nanieś wazelinę na drobne elementy, których nie jesteś w stanie zabezpieczyć przed pomalowaniem np. śrubki, uchwyty. Nawet jeśli zostaną one pomalowane, po wyschnięciu bardzo łtwo je wyczyścisz

Korzystaj tylko ze sprawdzonych producentów farb oraz produktów gruntujących. Polecamy farby kabe. Kabe to nie tylko farby, producent dostarcza różnego typu materiały budowlane takie jak: tynki, kleje, wystrój wnętrz

Godni Polecenia Architekci:

Chcesz znaleźć się w tym gronie, koniecznie skontaktuj się z naszą redakcją, przedstaw wykonane przez Ciebie projekty a my zdecydujemy czy warto Cię polecić.

Recent Comments