Lampy dziecięce

Urządzają jakiekolwiek pomieszczenie najważniejsza rzeczą jest oświetlenie. Pokój dziecka jest najważniejszym miejscem dla niego, w którym spędza dużo czasu.

Wybierając lampy do pokoju dziecka musimy pamiętać, że dziecko nie tylko śpi w tym pokoju, ale również bawi się, uczy. Przy zakpi musimy wziąć pod uwagę to, że światło z lampy powinno być równomierne oraz jasne.  Możemy wybrać lampę sufitową, lub reflektory. Dobranie lampy do aranżacji pokoju nie powinno sprawić nam trudności, gdyż wybór lamp dziecięcych w sklepach jest bardzo duży. Jedna lampa w pokoju dziecinnym nie wystarczy. Po tym jak wybierzemy miejsce, gdzie umieścimy oświetlenie główne należy pomyśleć o oświetleniu dodatkowym to znaczy o lampkach na biurko bądź szafkę, kinkietach oraz innych lampach punktowych. Każde miejsce w pokoju dziecka powinno być dobrze oświetlone. Biurko, przy którym dziecko się uczy, rysuje powinno być oświetlone. Światło również powinno znaleźć się przy łóżku, kinkiety, czy lampa do gniazdka ułatwią czytanie na dobranoc jak i zasypianie, natomiast słabsze światełko nocne da naszemu dziecku poczucie bezpieczeństwa podczas snu. Do oświetlenia biurka powinniśmy zakupić lampkę biurowa, która ma możliwość regulowania klosza oraz ramienia.

lampa_dla_dziecka

ciekawe_lampy_dla_dziecka

Lampkę na biurku powinniśmy ustawić po przeciwnej stronie ręki, którą nasze dziecko piszę, czy rysuje. Odpowiednio ustawiając lampkę ułatwimy naukę dziecku, gdyż nie będzie sobie zasłaniało światła. Ozdobne klosze nadadzą uroku i nastroju całemu pomieszczeniu. Przy wyborze żarówek najlepsza będzie żarówka o ciepłej mlecznej barwie, najlepsza będzie energooszczędna.

lampy_dzieciece

lampy_do_pokoju_dzieciecego

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *