Jak urządzić mała łazienkę?

Mała łazienka

Urządzenie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Kluczem do sukcesu jest dobrze opracowany plan, który pozwoli wykorzystać wolną przestrzeń.
Pierwszym krokiem jest wybór koloru i faktury, która znajdzie się na ścianach i podłodze.
W małych łazienkach zarówno na ścianach jak i na podłodze powinny znaleźć się płytki średniej wielkości, w jasnym kolorze i ze skromnymi zdobieniami. Pozwoli to uzyskać wrażenie większej przestrzeni.
W małych łazienkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest przesuwna tafla z matowego szkła. Może ona pełnić rolę drzwi prysznica. Polecamy prysznice owalne, które zapewnią lekkość
i wdzięk w pomieszczeniu.
W łazience powinny znaleźć się dwa oświetlenia. Jedno nad lustrem i drugie tzw. „oświetlenie ogólne łazienki”. Obydwa oświetlenie powinny być zamontowanie w dwóch niezależnych obwodach. Ważne jest, aby można je było włączać albo razem, albo osobno. Pamiętajmy także, żeby źródła światła dawały barwę światła dziennego. Optycznie powiększy to łazienkę. Kolejnym dodatkiem do małej łazienki są lustra. Dwa ustawione naprzeciw siebie optycznie dodadzą przestrzeni w pomieszczeniu.
Wybierając wyposażenie do naszej łazienki należy wybrać te, które nie będą przytłaczały pomieszczenia. Obecnie na rynku są dostępne serie ceramik przeznaczone specjalnie do małych łazienek. Wyposażenie powinno być, funkcjonalne, estetyczne i tworzyć harmonijną całość.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *